Nábytek z dřevěného masivu je nadčasový

Variabilita – možná jste si všimli, že lidé velmi často kombinují nábytek z masivu s podlahou napodobující dřevěný dekor. To je však vhodné pouze tam, kde větší část podlahové krytiny tvoří kusové koberce. Masiv nejlépe vyniká na světlém podkladu, anebo v kombinaci s pastelovými barvami bez vzorů. Ke dřevu se také hodí malba místností laděná buď do čistě bílé, anebo jemných krémových odstínů. Největší výhodou designového řešení dřevěného nábytku z masivu je jeho variabilita. Lze jej postavit takříkajíc kamkoli a nebudete nabývat dojmu, že výsledek vašeho snažení je „pěstí na oko“. Rozhodně najde své místo v ložnici, v obývacím i dětském pokoji, ve vstupním vestibulu, i v kuchyni.
borové dřevo
Povrchová úprava – současná truhlářská výroba se opírá o vysokoobrátkové stroje s tvarovými frézami a velmi ostrými noži z kvalitní nástrojové oceli a velmi hladký povrch opracovaného dřeva navíc výrazně podtrhne kvalitní zdravotně nezávadný lak. Máte pak jistotu, že před vámi stojí kus nábytku velmi atraktivní na pohled, ale i co kus, to originál. A ruku na srdce, žádné lamino nedokáže napodobit strukturu letokruhů tak, aby nebylo zjevné, že jde jen o imitaci.
detail nábytku z masivu
Zaoblené hrany a rohy – zvláště tam, kde se prohání děti, byste měli dbát na oblé hrany, ty ostré jsou typické právě pro dřevotřískové desky, ty totiž nelze opracovat tak jako masiv. Dýhu zkrátka není možné dokonale potáhnout v místech, kde je nějaký větší rádius.
borovice strom
Možná vás i přežije – zní to tak trochu netaktně, ale stačí se podívat do muzejních expozic různých skanzenů lidové architektury a zamyslet se nad letopočtem výroby vystavovaného nábytku. Například v Rožnově pod Radhoštěm můžete spatřit na dřevěném arkýři jednoho z domů rok 1882. Rožnovského řezbáře přežil jeho dům již o více než padesát let. V některých zemích je dřevo považováno dokonce za nejcennější surovinu a bývá také základním pilířem mnoha dřevostaveb, což je nejvíce markantní především v Rakousku, ve Švýcarsku, v Lotyšsku, ve Finsku a ve Švédsku.