Lidé internetového věku

Můžeme najít hned několik nejrůznějších typů lidí, kteří vyhledávají pohodlí a komfort internetu v jednadvacátém století. Že se jedná skutečně o pestrou plejádu nejrůznějších lidských vlastností, o tom se ostatně můžete přesvědčit zkrátka kdekoliv. Spousta lidí ale ztrácí na internetu zábrany, proto můžete jednoduše „odhalit“, jaký člověk je v soukromí třeba vaše sousedka.
stařík u stromu

1) Pan a paní vlastenci
Pravděpodobně ve svých třiceti či čtyřiceti, i starší, ještě stále pracující, na profilu sociální sítě budou mít nějaké dítě nebo zvířátko a do toho odznáček nebo filtr nějaké politické strany, dnes s největší pravděpodobností SPD. Budou nadšeně sdílet nejrůznější prohlášení, rádoby vtipná videa a hluboké snímky, které donutí člověka údajně otevřít oči. Najdete je všude, ať se podíváte na jakoukoliv sociální síť. Anebo je to ještě Řád národa.

2) Kavárníci
Jsou to většinou studenti, mladí lidé, gayové a lesby, kteří mají nějaký ten citát od Lany del Rey nebo nějakého podobného alternativního zpěváka na svém profilu, sdílejí ještě hlubší snímky a hlubší příspěvky, občas tam hodí nějaké vysoké umění nebo báseň, pravděpodobně volí moderní stranu, mají moderní bydlení a nechápou číslo. 1).
starší podnikatel
3) Divní týpci
Mohou to být vysokoškolští profesoři, kteří tak trochu minuly pojem sociální sítě, mohou to být šéfové a manažeři, mohou to být velmi chytří lidé, kteří ale používají sociální sítě spíše jako své soukromé poznámkové blogy. Dlouhé diskuze, pichlavé otázky, skoro žádné užití emoji nebo obrázků, občas nějaký hluboký příspěvek. Nechápou oběd dvě předešlé kategorie.
kreativní práce
4) Velmi divní týpci a divoženky
Tady je ta skupina lidí, kteří jsou buď sami, nebo k tomu bezútěšně směřují. Většinou to jsou dělníci, pracovníci call center, nic, co by dávali brožurky úspěšného člověka jako vzor. Mají podivné fotky, podivné příspěvky, podivné komentáře. Muži mají spoustu přátel, klidně i 1800 a valná většina z toho jsou zahraniční krásky. Ženy mají také tolik přátel, ale baví se se 3. A proč je to všechno tak divné? Protože když to čtete, tak se vám svírá žaludek nebo je vám podivně špatně, jako když si kousnete do citrónu. Zkrátka ne.