Jak cvičit v domácím prostředí?

V první řadě je důležité si uvědomit, že posilovna je přátelské prostředí pro každého. Jestliže přesto nemáte odvahu třeba jen vejít do budovy posilovny, můžete cvičit v pohodlí domova. Výhodou je časová úspora, kterou byste ztratili cestou do posilovny. Jedná se tedy o ideální řešení pro časově vytížené osoby.

Proč je cvičení dobré?

Celkově je cvičení velmi přínosné nejenom pro vaše tělo ale i mysl. Cvičení donutí tělo pracovat, prokrvovat svaly zvýšením tepové frekvence a posilovat rizikové partie. Také je důvodem dobré nálady, uvolněné mysli a snížení stresu. Během cvičení se v těle vytváří hormon, jehož účinky pozitivně ovlivňují náladu.

Cvičení doma

Jak cvičit?

Jestliže s cvičením teprve začínáte, rozhodně se nesnažte překonávat své síly. Začněte pozvolna lehkými cviky, zaměřte se spíše na správnou techniku. Často se stává, že špatně provedené cviky zatěžkávají záda či krk, což způsobí bolest těchto partií na několik dní. Cvičte nejprve s malým závažím a postupně jej navyšujte. Jestliže doma nemáte činky, buďte kreativní! Vystačíte si s lahvemi vody, barelem, kamenem či kusem dřevěného špalku. Pokud zjistíte, že je pro vás posilování spíše trápením, můžete vyzkoušet jiné aktivity, jako je například jóga, běh či tanec.

Cvičení jógy

Nabírání svalové hmoty se neobejde bez správného jídelníčku. Ten by převážně měl obsahovat vysoký podíl bílkovin, které napomáhají při tvorbě svalů. Aby se však z bílkovin vytvořil sval, je nutné tento proces aktivovat cvičením. Jídelníček a cvičení je tedy správná cesta k získání svalů. Jídelníček je dobré sestavit podle způsobu cvičení. Množství bílkovin můžete zvýšit pomocí proteinových drinků či jídel. Fitness jídlo Googly.cz je alternativní způsob, jak získat potřebné složky pro nabrání svalové hmoty. Často je používán jako náhrada jídla, neboť se snadno připravuje, je chutný a plnohodnotný.