Gelové kapsle na praní prádla

S vývojem automatických praček se čím dál více namísto prášku na praní prádla používají gely, anebo gel v kapslích. Je však dobré vědět, jak s těmito gelovými kapslemi správně zacházet, aby fungovaly co nejlépe.  Gel, který je v kapsli má hned několik výhod.
o   Jako první je ta, že dávku na jednu várku již máte předem připravenou a ušetříte si tím takto čas, jelikož ji již nemusíte odměřovat.
o   Také není třeba mít obavy, že byste při manipulaci s gelem pokapali podlahu, anebo něco jiného, co by vám stálo v cestě.
o   Kapsle s pracím gelem jsou vyrobeny tak, aby se rozpustily při jakékoliv teplotě ve vodě. Proto není třeba mít obavy, že by kapsle zůstaly při praní neporušené, pokud zvolíte prací program při nízkých teplotách.
tablety pro myčky nádobí

Skladování kapslí

o   Gelové kapsle by neměli být položené v otevřené polici, kde by na ni mohly dosáhnout děti, nebo vaši domácí mazlíčci. Gel v kapslích by mohl být pro děti i zvířata nebezpečný, kdyby jej spolkli v případě protržení kapsle.
o   Zrovna tak neskladujte tyto gelové kapsle v prostorách, kde je vysoká vlhkost. Mohla by způsobit, že se gelové kapsle začnou lepit k sobě, anebo se dokonce protrhnout.
o   Pokud manipulujete s gelovými kapslemi, je vždy třeba mít suché ruce.
prádlo v pračce

Použití kapslí

Gelové kapsle potřebují dostatečné množství vody, z toho důvodu proto není dobré nepřeplňovat pračku oblečením, když se chystáte kapsle použít.
o   Gelovou kapsli vždy položte na dno bubnu a teprve až potom do pračky naskládejte vaše oblečení.
o   Gelovou kapsli nepokládejte na oblečení, neboť by nemusela přijít do kontaktu s dostatečným množstvím vody, a nemusela by se rozpustit. Také by na prádle mohla zůstat usazenina, anebo skvrny.
o   Gelové kapsle rozhodně nepokládejte do přihrádky, která je určena pro prací prášek a gel. Dávkovač by se totiž mohl ucpat.
o   Pokud se gelová kapsle nerozpouští, může to být způsobeno tím, že používáte příliš tvrdou vodu.