Co je nutné vědět, než si začnete zakládat firmu

Spousta z nás sní o tom, že si založí firmu, najmou manažery a budou vydělávat pořádné balíky peněz. Jenomže není to všechno tak jednoduché. Aby člověk založil úspěšnou firmu, potřebuje mnohem více než jen několik tisíc. a to je pravda – musí jít ale hlavně o informovaný zájem.
žena u pc.jpg
1) IT, internet, grafika
Firma, která dnes nedisponuje s IT odborníky, grafiky a někým, kdo jim udělá stránky, dlouho existovat nebude. Je naprosto kritické, aby společnost měla nejen dobrou vizitu v reálném světě, ale také svůj pěkný obraz ve světě internetovém. Bez toho to nepůjde. Kdo si myslí, že ano – tak možná lokálně, jakmile se budete chtít rozšířit, narazíte.
pět siluet mužů.png
2) Kapitál
A nebude to jenom váš vlastní. Dříve nebo později si budete muset půjčit, ať už jako společnost nebo ještě jako soukromá osoba. Bude to bolet a dlouho se to bude splácet, ale někdy to jinak nejde. Je opravdu málo společností, které skutečně začínaly na nule a dokázaly se vypracovat na vrchol – rozhodně to ale nebyla práce manažerů, ale jednotlivých zaměstnanců a společníků, kteří se od rána do večera dřeli.
3) Kontakty
Kdo nemá kontakty, raději ať do ničeho nejde. Dříve nebo později narazíte na to, že bez kontaktů se špatně dělá jakékoliv podnikání. Kdo má již nějaké obchodní podhoubí, snáze se mu poté prodává nebo kupuje nebo přeprodává. Stejně to funguje také s investory. Pokud nemáte dobré kontakty, nikdy se nedostanete k těm top investorům, jedině, že byste na ně náhodou narazili či sami je nějak zaujali svou vizí a nápadem.
velká kancelář.jpg
4) Poctivé a loajální zaměstnance
Lidé přichází a odchází, ale do začátku prostě potřebujete udělat to jádro, které potom bude vaše elita. Věrné, kteří na začátku dělali všechno a na konci už jen to svoje, přesně ty je třeba. Kdo si myslí, že to nějak zvládne s přelétavými manažery, zvláště těmi mladými, je ve velkém omylu. Úspěšná společnost jsou především lidé, kteří se znají a pracují spolu na 100 %.