Uskutečněte své nápady

Letní období přímo láká k http://www.ceskecukrovinky.cz/183-074-smes-magistr-500g.html tomu, abychom na sebe navlékli nějakou bláznivou módní kreaci a vyrazili do ulic. Jako stvořená je pro tento nápad jedna stará technika, která je známá po celém světě. Nevím, jestli má všude stejné označení, ale u nás ji známe pod pojmem patchwork.

barevné látky

§ Možná, že už jste o tomto zajímavém způsobu výroby všech možných textilních věcí něco slyšeli.
§ A možná, že už jste oblečení z takovéto dílny na někom viděli a určitě vás zaujalo.

Není to zdaleka záležitost jen dámská, ale i pánové mohou popustit uzdu fantazii a pokud jsou dostatečně šikovní, tak si vytvoří například letní kalhoty k vodě nebo netradiční košili na dovolenou. Jak vlastně vypadají výtvory vyrobené touto technikou?

o Je to zajímavé spojování různě barevných a různě velkých kousků látek.
o Ve finále tedy vznikne směs všech možných barev i vzorů.

prošívaná deka

Pokud se to podá tímto způsobem, může to působit trochu jako jeden velký zmatek. Ale to je omyl! Pokud vyberete ty správné patchwork látky, které spolu budou ladit, pak věřte, že výsledek bude stát za to. A pokud si netroufáte na část oblečení, pak můžete začít něčím daleko jednodušším.

Pro začátek něco jednoduššího

Ono je asi docela těžké nastavit si laťku hned na složitou sukni nebo kalhoty. Většina švadlen a krejčích – amatérů si vyzkoušela svůj um nejprve na přehozu přes pohovku nebo křesla. Tam není nutné tolik řešit celkový tvar výrobku, a tak se můžete soustředit jen na spojení jednotlivých kousků látek.

veselá taška

§ Začít s něčím jednodušším je rozumné ještě z jednoho důvodu.

o Deka nebo přehoz by se vám měly povést vždy.
o A zdařilý počin vám dá jistotu, a hlavně chuť do dalšího díla.
o Složitý začátek by vás mohl od dalšího pokračování jen odradit.

A to by byla škoda. Tady můžete totiž skvěle uplatnit svou fantazii, a ještě k tomu si přidáte do svého života zajímavý koníček.