Sáčky se zipem pro zdravější život

Sáček na zip může přispět velmi efektivně jako pomocník při skladování zdravějších potravin, jimiž se můžeme úspěšně bránit civilizačním chorobám a infekčním onemocněním.

Výživou proti koronaviru

Nejlepší obranou proti virovým infekcím je kromě jistých hygienických opatření především vlastní imunitní systém. Ten dostává již mnoho desítek let zabrat díky nevhodně složené stravě (a samozřejmě i ne zrovna pozitivnímu životnímu stylu). Přiznejte samo sobě, že je dnešní doba příliš hektická a stresující, plná nejistot, povinností a zvýšených nároků, které se na nás valí den co den.

směs ořechů

Můžeme-li něco v tomto směru podniknout, neměli bychom to odkládat na neurčito a začít ihned jednat. Nejjednodušší cestou je začít u vlastní stravy. Zařadit do jídelníčku více čerstvé zeleniny a ovoce, pokud možno v BIO kvalitě a z dobrých zdrojů. K tomu lze přidat více luštěnin a celozrnných obilovin, kváskového chleba, fazolových a cizrnových pomazánek, oříšků a semínek, naklíčených semen, sušeného ovoce atd.

ořechy a sušené ovoce

Zip sáčky – jste-li pevně rozhodnuti něco se svým zdravím udělat, nakupujte trvanlivé potraviny tohoto typu do zásoby a dobře je skladujte. Navíc ještě ušetříte za dopravu v množstevních slevách a stejně tak si finančně polepšíte i při tvorbě zdravějších pokrmů. Skvělým partnerem se mohou stát polyetylenové uzavíratelné sáčky. Když do nich nasypete ořechy, slunečnicová či lněná semínka, čočku a fazole, vytlačte z nich přebytečný vzduch a takto vám potraviny vydrží několik měsíců.

Sáček se zipem je určen pro kontakt s potravinami, dobře chrání obsah před vlhkostí a prachem, dovnitř je dobře vidět, nezabírá tolik místa jako různé plechovky, krabice a dózy a je také levný. Sáčky se zipem se v domácnostech dají použít pro stovky různých účelů, je to velmi bezpečný způsob, jak zabránit ztrátě drobných předmětů, jako jsou šroubky, sponky, lékové tablety, dílky dětských stavebnic a puzzle atd.