K čemu využít ekologickou lepicí pásku


E-shop – majitelé e-shopů, kteří odesílají svým zákazníkům různé zboží, ekologickou lepicí pásku určitě užijí. Spotřeba pásek bývá velká a tak počítejte s tím, že by se mohla vyplatit množstevní sleva.

Stěhování – při stěhování jsou lepicí pásky nezbytné. Měly by být hlavně pevné a spolehlivé, aby se papírový karton při přenášení nerozlepil a věci se nevysypaly na ulici. Pro tyto účely se vyplatí pořídit i mechanický odvíječ pásek, aby se vám nelepily na prsty a práce vám šla lépe od ruky.

tři lepicí pásky

Výtvarná činnost – jste výtvarně nadaní nebo si alespoň rádi zdobíte místnosti hezkými věcmi? Máme pro vás tip, jak si vyzdobit například pracovnu nebo dětský pokoj fototapetou. Vyberete si příslušný obrázek, například z vaší dovolené, ovšem ve vysokém rozlišení, třeba horské panorama Jizerských hor, květnatou louku na jihu Čech, Třeboňské rybníky, pohled z hladiny Vltavy na zalesněný terén u zříceniny hradu Dívčí Kámen, a necháte si tyto obrázky vytisknout profesionální firmou ve větším formátu, například A2. Mezitím si opatříte papírový karton a poté vytištěné obrázky opatrně nalepíte na karton tak, že ekologickou lepicí páskou oblepíte pouze několik milimetrů okraje obrázku k rubu kartonu, který na závěr technickým nožem odříznete podle obrysu obrázků. Na závěr okraje kartonu orámujete dřevěnou lištou nebo na něj nalepíte obarvené prádelní lano. Obrazy pak zavěsíte na zeď a uvidíte, jakou vám přinesou radost.

lepicí páska

Malování bytu – někteří lidé zakrývají při malování bytu veškeré předměty k tomu určenou malířskou zakrývací fólií. Jenže tyto materiály jsou velmi tenké a snadno se při zatrhnutí a podobném prudším pohybu protrhnou. Mnohem spolehlivější je bublinková fólie, ta je pevnější a můžete ji položit i na podlahu, což se hodí například při seškrabování staré malby. Jednotlivé pásy bublinkové fólie slepíte k sobě ekologickou lepicí páskou a máte klid.