Dodáváme na trh hruškové a broskvové koncentráty


Máte možnost nabízet na trh ovoce z vlastního sadu? Pak je to velká výhra, i když se může zdát, že půjde o nesnadnou výdělečnou činnost. Zájem o tuzemskou zeleninu a ovoce je značný, možná, že dnes dokonce předčí zájem z doby po sametové revoluci, kdy byli lidé doslova nadšení z dovozu jakéhokoli zboží ze zemí západní Evropy. Doba se však mění a zjišťujeme, že mnohdy to, co je nám předkládáno zvenčí, dokážeme také, a leckdy i lépe. V naší zemi byli lidé vždy považováni za mistry svého řemesla, a platilo to v každém oboru tvůrčí činnosti.

úroda hrušek

Pěstování ovoce v ovocném sadu také přináší velký užitek celé společnosti, nejen kvůli odvádění daní v naší zemi do naší státní pokladny, ale v první řadě tu jde o zdraví nás všech. Mnohem lepší je totiž konzumovat pravidelně meruňkovou zmrzlinu, anebo hruškový koncentrovaný džus, než se ládovat přeslazenými kolovými nápoji či dokonce alkoholem. Tyto výrobky by si také zasloužily více propagace, jen si vybavte, kolik znáte reklam na alkoholické nápoje včetně piva, a kolik na hruškové džusy.

sklizeň broskví

O čem se také příliš nemluví, a co je přitom nesmírně důležité pro dodávku zemědělských komodit na trh, jsou vhodné skladovací a přepravní nádoby. Máme například na mysli IBC kontejner, docela nenápadná plastová bedna, které byste ve skladu logistické firmy ani nevěnovali pozornost, přitom jde o zásadní komponentu, bez níž bychom stěží měli v obchodech zpracované ovoce. Do IBC kontejnerů se ukládá ovocná dřeň nebo šťáva, z níž se pak zhotovují džusy, marmelády, džemy a zmrzliny.

IBC kontejnery jsou skládací plastové krabice o objemu 1000 litrů, a toto úctyhodné množství nákladu lze na sebe poskládat až v pěti vrstvách. Nosnost každého z nich je pět tun, což také odpovídá nosnosti plastových palet, na nichž se naplněné IBC kontejnery přepravují. Uvnitř kontejneru se nachází vyměnitelná plastová fólie, která je certifikována pro kontakt s potravinami, čímž je zaručen (při dodržení vhodných přepravních podmínek) transport zboží v prvotřídní kvalitě od pěstitele k zákazníkovi.