Co přesně je americká hypotéka

Asi nikdo nebude pochybovat o tom, že mít vlastní bydlení má mnoho výhod. Jednou z těch hlavních je samozřejmě to, že se nemusíte bát, že vám majitel neprodlouží smlouvu, například proto, že má s danou nemovitostí jiné plány, případně se smiřovat s pravidelným navyšováním nájemného, jelikož ceny se neustále zvedají.

Faktem však je, že ceny nemovitostí nejsou zrovna nejmenší. Je to způsobeno především tím, že je jich omezené množství, což se týká i stavebních parcel, a že jsou hodně žádány. Tím stoupá jejich hodnota, tedy částka, kterou jsou za ni lidé ochotni zaplatit, a současně samozřejmě i jejich cena.

hypoteka1

Není třeba říkat, že v současné době si vlastní dům či byt může dovolit jen skutečně málokdo. Naštěstí existuje řešení. Tím jsou hypotéky, tedy účelové půjčky, určené na koupi či rekonstrukci, určité, předem dané nemovitosti. Je jich mnoho druhů, které se sice neliší hlavním cílem (což je poskytnou peníze na koupi nemovitosti), ale spíše podmínkami, za kterých jsou poskytovány.

Můžeme mít poměrně dost druhů, některé běžnější, jiné méně. Jedním z těch poměrně nových je americká hypotéka. Ta k nám přišla, jak již název uvádí, ze Spojených států Amerických. Zde se jedná o poměrně běžný způsob financování bydlení. V čem ale spočívá?

Jako u ostatních typů hypotéky, i zde podáte žádost, a pokud vám bude schválena, poskytne vám daná firma peníze na to, abyste si mohli vaši vysněnou nemovitost koupit. To vše je v pořádku a běžné u jakéhokoliv typu hypotéky.

hypoteka5

Co je ale jiné, je fakt, že zde nepotřebujete žádného ručitele. Jak je to možné? Naprosto jednoduše: firma si to, že budete platit, pojišťuje v tomto případě jinak. Jde u jednoduše o to, že dokud nezaplatíte plnou částku, včetně všech úroků a poplatků, je daná nemovitost majetkem oné firmy, která peníze poskytla.

Nakonec záleží na vás, jaký typ hypotéky zvolíte. Jen si vždy dobře přečtěte smlouvu i veškeré podmínky. Jen tak nebudete později litovat.