Chcete spočítat nabídku na betonový plot


Máte v plánu oplotit vaši nemovitost anebo alespoň její část a padl vám do oka betonový plot? Připadá vám, že to bude ideální volba pro dostatečné soukromí, bude to přijatelné i po estetické stránce a hlavně životnost oplocení nebude počítána na měsíce a roky, ale desítky let? Pro výstavbu betonových plotů se rozhoduje řada zájemců a všichni řeší jednu společnou věc – rozhodování o tom, kolik bude zapotřebí materiálu, jakou barvu a vzor plotu vybrat, a také kdo plot postaví.

betonový plot

Materiál

Jakmile máte vybranou variantu a máte již jasnou představu o tom, jak bude okraj pozemku vypadat, můžete oslovit specializovanou firmu, která vám položí základní otázku: Chcete spočítat nabídku Montáž MPC a mít tak jasný přehled o tom, jak celá akce bude probíhat? Odborníci se vyvarují chyb, které mohou při kalkulaci oplocení nastat, a navrhnou vám rozpočet na individuální řešení. Zpočátku do něj zahrnou jen množství stavebního materiálu včetně betonové směsi na zabetonování opěrných sloupků, a teprve pak, pokud to odsouhlasíte, započítají i samotnou práci při výstavbě na klíč.

břečťan na plotě

Plot na klíč

Mnozí lidé se mohou domnívat, na základě častokrát mediálně omílané teze, že betonový plot je stavebnicová skládačka, a že jej máte postavený za pár dnů, že jim přepravní společnost složí desky a sloupky na zahradu, a že se do práce pustí sami a budou si hrát s každým kusem stavebnin, jako malé děti. V zásadě mají pravdu, až na jedno – za prvé musí někdo pracně vykopat jámy pro sloupky, hluboké minimálně 80 cm, a těch může být třeba šedesát, a za druhé každá z desek váží přes sedmdesát kilo, a vy je musíte všechny zvednout do výšky až nad hlavu, abyste je zasunuli do drážek mezi sloupky. K tomu ale potřebujete autojeřáb nebo kladkostroj, a to nebude zrovna levná záležitost. Proto se vyplatí zvážit výstavbu na klíč a být tak bez starostí.